En Ankara Gezilecek Yerler Listesi Sırları

1884 senesinde Bolu Kaymakamı İsmail Kemal Eş aracılığıyla kellelanan ama yarım kalan bahriye okulu 1975 yılında bakanlık tarafından aldatmaınarak tamamlanmış 1982 yılında da Amasra Müzesi olarak faaliyete geçirilmiştir.

Amasra Kalesi içre bulunan Cenova Şatosu harabe konumundadır. Osmanlı Periyodunun ilk yıllarında etkin olarak Cenevizliler aracılığıyla kullanılmıştır. Şato giriş kapısında Cenova ailelerine ilişkin armalar ülke almaktadır.

Ankara gezilecek yerler tasarmız boyunca şehirde gezip görmeniz müstelzim en önemli yerler karşı bilgiler verdik. şayet Ankara seyahatinizde bugün sorununuz yoksa evet da daha farklı yerleri görmek isterseniz Ankara gezilecek yerler listenize şu noktaları da ekleyebilirsiniz;

Kim tarafından ve ne dem kurma edilmiş olduğu tam olarak gizli askeri yapı bu onarımlar sayesinde varlığını halis muhlis koruyarak hasetmüze kadar ulaşmayı başlangıçarmış.

Kastamonu’nun kuzeybatısında görev alan ve kente vasati 18 kilometrelik bir mesafede kâin Mahmut Satış Camii, Türkiye’nin tarihi mekanları ortada önemli bir paya sahiptir. 1366 senesinde Mir Mahmut Eş’in Cuma Camii adı ile yapım ettirdiği görkemli bir yapı olarak teşhisnıyor.

1923 yılında bağ evi olarak alınan Pembe Köşk Cumhuriyet altını’in üretimunun, ilk yılların sancılarının hepsine şahit olmuş çok köklü bir yapı.

Farklı bir atmosferde farklı bir deneyim duymak isteyenler ciğerin mefkûre bir seyahat noktasıdır diyebiliriz.

Gelelim otel tavsiyesine. Son Ankara gezimde konakladığım Maltepe 2000 otelinden olabildiğince kıvançlı ayrıldım. 3 yıldızlı olan otel, Ankara Garı‘na ve Hatıratkabir‘e çok andıran konumu ile dikkat çekiyor.

40’a yakın alışveriş merkez var en büyüklerini yazdım aha ora gezilir mi bura gezilir mi demeyin aq uray parklarını filan her yeri yazdım işte gezin

Osmanlı’dan beri ananevi lezzetler arayanların geldikleri ilk adres olan çarşı, “L” planlı olarak inşa edilmiş.

itibarıyla popüler olan biraşkın yere bu meydandan haydi haydi ulaşabilirsiniz. Ankaralılara bulunak sorduğunuzda, nerede olursanız olun hiç üstelik etmez, ”Git git Kızılay Ortalıkına git orada bulursun” derler.

Kızılay Ortalıkı gezisi esnasında biraz soluklanmak istersen, Güvenpark yakaına sadık ilerleyebilirsin.

Dış duvarlarının tamamı moloz taşlardan oluşan caminin iç kısımları ise ahşaptan olup yalnızca mihrap aksamında hileçı kullanılması ise Bu siteye tıklayınız camiyi bir epey özel kılıyor. Kastamonu gezilecek yerlerin devamı..

Kuğkebir’dan sonra Kavaklıdere’deki bir sair meşhur yeşil alan, 1983’te açılan Seğmenler Parkı. Çankaya Köşkü’nün çabucak altında, İran ve Mustafa Kemal Atatürk bulvarları beyninde artan 67 bin m²’lik araziye oturmuş park, yapı yoğunluğunu ziyade olduğu Ankara’nın merkezinde tabiat özleminin giderilebileceği ender alanlardan bir tanesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *