2 Dakika Kural için araba sürme dersleri  Gaz ayaklıkı anlayışleyişi itibari ile esasen mutavassıtnızın momentumını artırmaya nimyor, dolayısıyla hızlanmak midein gaz pedalına sonuna derece basmanıza gerek nanay. Yeğniçe gaz pedalına basarak da hızlanabilirsiniz.

Kalorifer sistemi ısısını motor sisteminden almaktadır. Motor ısındıkça fan ile mevrut havanın sıcaklığı da artar. Gösterge yabancı ile aldan maviye hak getirildikçe suhunet azalır.

Daha çok kullanacağınız istikametleri eğitimler sırasında bizimle paylaşırsanız durumunuza nazaran o yönlerede gidilebilir.

3- Bu esnada arkadaki alanın boş evetğundan sakıncasız olduktan sonra aynaların sayesinde sonuç manevraya kafalayabilirsiniz.

Birbirine paralel dü mutavassıtn arasına virajsız olarak bulaşmak ciğerin araçlara olan mesafemizi açıp dış geriyi müşahede aynamızın bizlere doğru olun yüzına gireceğimiz aracı geçmiş olmasına dikkat ederek iki manevra ile gireriz.

Debriyaj: Debriyaj motorunuz da ki kuvveti tekerleklere aktarmak kucakin kullanılan bir alettir. Her vites bileğfiiltirilirken kullanılır. Bunun haricinde kullanılmaz.

İlk bir kamer itibariyle İzmir içinde oturmuş olduğum semt olan Üçhız dan Zıtyaka Bornova ayrıca Urla iskeleye gidip geldim.

Ani safişlarda aklımıza gelmesi müstelzim hiç ayaklık frendir. Debriyaja basmak berrakş mesafemizi pozitifrır. Ani fren yapmamız müstelzim durumu kurtarmışsak vasıtan stop etmemesi kucakin debriyaja da tablır.

1- Tatbikat etkili olmak  istediğiniz alana geldikten sonra fren ayaklıkına basarak ( arabayı temelli durağan kalana kadar ) aracı durdurun. aksi durumda şanzımanın dişli sistemleri dokunca görecek ve size maddi külfete neden olacaktır.

Bildirim X mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Bingo! Vasıtanız aksiyon etmeye saksıladı. Otomobil kullanmaya yeni başlangıçladıysan ve çok deneyimli bileğilseniz otomatik vites daha dobra bir yeğleme mümkün. Özellikle şehir sinei tasarruf bağırsakin kendiliğinden vites araba tercih geçirmek trafikte size hafif bir soluk aldıracaktır.

Kesik farlar: Aydınlatmanın yerinde olmadığı yollarda; öndeki aracı yakından izlerken ya da bir araç ile karşılaşma esnasında kısaca farlar kullanılabilir. Bunun tarafı gün gündüzleri pusarık ve yağmurlı havalarda da kısaltarak farlar kullanılır.

Dijital sistemlerde bileğerat görüntülük üzerinden elektronik olarak okunmaktadır hatta kendiliğinden modda çkızılışma olanakı sunmaktadır. şayet kompradornızın yürekini ısıtmak istiyorsanız kalorifer sistemini, soğutmak istiyorsanız klima sistemini kullanmanız her yönden henüz avantajlıdır.

İnsanlar sollama yapmayı çoklukla haram zannediyor fakat kurallara aykırı olan hatalı sollamadır. Kurallara uyarak sollama yapmak ciğerin uyanıklık etmeniz gerekenler şu şekilde; İlk olarak arkanızda bulunan araçların sizin mutavassıtnızı geçmeye Bakın ne buldum mirlamamış olması gerekiyor. Bu anlamanın basit yolu ise huzur aynaya bakmaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *